Top searched
Results (0)
Wake up your inner feeling of freedom and show off who you are through what you wear!

LAFORMELA SS 19: Luxurious elegance with a mix of street wear at MBPFW

Dominika Žejdl
03.Sep 2018
+ Add on Seznam.cz
2 minutes
Special section
LAFORMELA collection SS 19

The Czechoslovak brand LAFORMELA, established in 2010, offers unique ready-to-wear fashion. The style of the brand, founded by Antonín Soukup and Miroslava Kohutiarová, is defined by playfulness, plenty of colour and original graphic designs, and the SS19 collection which the designers presented at Mercedes-Benz Prague Fashion Week is just as fun. This show couldn’t be missed by famous personalities such as Adam Mišík, Linda Bartošová, Lukáš Hejlík or designer Liběna Rochová.

Choose and compare different opinions:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
fashion editor
Klikněte zde
Ornella Koktová
model
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

As always, LAFORMELA thrilled with its game of colours

Every luxurious collection by LAFORMELA is full of interesting, playful colours which are an essential part of this brand. The same is true now, and the SS19 collection features red, neon green, yellow, turquoise, sparkly pink but also classic black. If you are among those who like to wear more colourful garment, you are sure to love the SS19 collection.

Luxury SS 19 collection with trendy street wear element

The show was opened with a long, airy, loose, one-sleeve dress with a belt and delicate ruffle in the waist, which highlights the slim waist and feminine curves even more. Na této barevné vlně v narůžovělém odstínu se neslo ještě několik originálních outfitů: černé tričko zdobené tylem a nápisem, růžová lesklá sukně se šňůrkami na utažení, šaty pod kolena v přední části v metalické růžové a v zadní v černé. Nejkřiklavějším odstínem byla červená, která je k vidění na jednom outfitu tvořeného z mikiny a zvonových kalhot.

Nyní se dostáváme do druhé části přehlídky, která se nesla v tmavším duchu. Vládly jí především tmavé odstíny a v hlavní roli byly moderní luxusní ponožky v sandálkách s neonově zeleným nápisem LAFORMELA. Luxusní černé šaty, bundičky, sukně v kombinaci s modrou vypadaly prostě nádherně. A líbilo se nám i velmi originálně navržené stahování oblečení na šňůrky. Všechny kousky jsou ve srpotovněelegantním duchu a dají se nosit jak k teniskám, tak i k lodičkám.

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

MUST HAVE kouskem jara budou krátké bundičky a kabáty

Jasným MUST HAVE kouskem příštího jara budou krátké sportovní luxusní bundičky, které krásně doplní i elegantní outfit. Pro ty, co se drží klasiky a rádi nosí kabáty, je v kolekci lehký trenčkot ve žluté kostce a dlouhý kabát v šedobéžovém odstínu.

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Šmrncovní, nositelná, stylová a světová! 

Takhle bych čtyřmi slovy shrnula kolekci SS19 LAFORMELA (kterou jsem si v duchu přejmenovala na LAORNELLA). Nicméně konečně nevidíme na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zbytečnosti v podobě igelitek na hlavě, či růžové latexové kalhoty a podobně hrůzy. Tady jde skutečně o módu!

Osobně se mi strašně moc líbí model s pracovním názvem “Červená Karkulka”: zářivě červená mikina s batikovanými prvky, delší bílé tričko, červené zvonáče s nažehlenými puky doplněné o bílé páskové lodičky. Ty bych ovšem raději vyměnila za tenisky, které jsme viděli u těch rozevlátých lososových šatů. Do města v chladnější dny s bílou oblohou začátkem jara naprosto ideální. Už jen ta sytá barva člověku pomůže od jarní únavy a mírně rozjeté deprese.

A na samý závěr pochopitelně nemůžu opomenout kratší černé šaty áčkového střihu na jedno rameno. Jde o klasiku, která zkrátka nikdy neomrzí! LAFORMELA ji oživila neobvyklým výběrem kotníčkových bot s otevřenou špičkou a neonovým proužkem. Na coctail party s “Aged Manhattan” v ruce a v takových šatech se budete cítit zkrátka božsky!

Ornella Koktová
Did you like the article?
Discussion 0 Enter discussion
LAFORMELA
Dušní 905/4 110 00 Staré Město