Top searched
Results (0)
Wrap yourself up in luxurious warm cashmere to ward off the cold of autumn. A rare material used to manufacture sweaters, coats, scarves, men’s suits or women’s dresses with immaculate cuts and garments of a very high quality.

N.PEAL: cashmere, which wore Marilyn Monroe

Eva Ledecká
19.Nov 2016
+ Add on Seznam.cz
1 minute
Long cashmere vest N.PEAL

Cashmere is regarded as a luxury material which is soft, warm, rare and which keeps its shape for an extremely long time. Its rarity lies in limited production of wool from cashmere goats, the high level of waste created during production and the complicated production process which requires a significant amount of experience and knowledge. Its uniqueness then comes from its unique properties such as exceptional softness to the touch and superb thermal insulation properties.

Kdysi se lidé domnívali, že pokud uměle zvýší počet chovaných koz, budou mít více luxusního kašmíru. Není to tak. Jak se později ukázalo, kašmírová vlna získaná z umělého chovu koz, byla mnohem méně kvalitní a oblečení z nich vyrobené nebylo luxusní zboží – vlna měla hrubší, silnější a kratší chloupky. Kozy kašmírové potřebují velmi specifické klimatické podmínky, které se vyskytují v poměrně málo zemích. V produkci vede Čína a následuje ji Mongolsko.

Luxusní značka N.PEAL

Norman Peal, zakladatel společnosti N.PEAL otevřel svůj první obchod s kašmírovým zbožím v prestižní londýnské Burlington Arcade již v roce 1936. Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhl v 50. letech, kdy představil svou kolekci na východním pobřeží USA. Americký tisk ho nazval Králem kašmíru a výrobky značky N.PEAL začaly nosit americké hvězdy, jakou byla například i Marylin Monroe. Mezi dlouhodobé zákaznáky poatřila i princezna Diana.

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Základem úspěchu značky N.PEAL je kašmírová vlna, která pochází z vybraných farem z mongolské stepi, kde mají zvířata ideální podmínky a tvoří se jim hustá, dlouhá a jemná srst.

Podzimní kolekce

V naší galerii fotografií vám přinášíme malou ochutnávku podzimního luxusního oblečení N.PEAL pro muže i ženy. Představujeme elegantní dlouhou vestu, růžový kabát a ojedinělé luxusní šaty z dámské kolekce. Pánská kolekce je zde zastoupena hřejivým zimním kabátem, nádherným tmavě modrým cardiganem a luxusním světlým pleteným svetrem.

Did you like the article?
Discussion 0 Enter discussion

N.PEAL

N.PEAL
37–39 Burlington Arcade Mayfair W1J 0QD London
+44 (0) 207 499 6485